3000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA

Etkinlik Takibi ve Fitness Metrik Doğruluğu

Garmin giyilebilir teknoloji cihazları, sizi aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmeye yönelik bilgiler sağlayan araçlar olarak tasarlanmıştır. Garmin giyilebilir cihazları, hareketlerinizi ve diğer ölçümlerinizi izleyen sensörlere güvenir. Bu cihazlar tarafından sağlanan veriler ve bilgiler, aktivitenizin ve izlenen ölçümlerinizin yakın bir tahmini olması için tasarlanmıştır, ancak tam olarak doğru olmayabilir. Garmin giyilebilir cihazları tıbbi cihazlar değildir ve bunlar tarafından sağlanan verilerin tıbbi amaçlarla kullanılması amaçlanmamıştır ve herhangi bir hastalığı teşhis etme, tedavi etme, iyileştirme veya önleme amacı taşımaz. Garmin, herhangi bir egzersiz rutinine girmeden önce doktorunuza danışmanızı önerir.

Bilekten Kalp Hızının Doğruluğu (Yükseltme)

Garmin giyilebilir teknoloji cihazlar için optik bilekten kalp atış hızı (HR) monitörü, herhangi bir zamanda kullanıcının kalp atış hızının doğru bir tahminini sağlayabilen değerli bir araçtır. Optik KH monitörü, kullanıcının kalp atış hızını haftanın 7 günü, günde 24 saat izlemeye çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kalp atış hızının ölçülme sıklığı değişir ve kullanıcının aktivite düzeyine bağlı olabilir. Garmin optik HR cihazınızla bir aktiviteye başladığınızda, optik HR monitörü daha sık ölçüm yapar. Amaç, kullanıcıya belirli bir aktivite sırasında daha sık ve doğru bir kalp atış hızı okuması sağlamaktır.

Bilekten KH monitörü teknolojimiz son teknoloji ürünü olsa da, belirli koşullar altında bazı kalp atış hızı okumalarının yanlış olmasına neden olabilecek teknolojinin doğasında var olan sınırlamalar vardır. Bu koşullar, kullanıcının fiziksel özelliklerini, cihazın uyumunu ve yukarıda belirtilen aktivitenin türünü ve yoğunluğunu içerir. KH monitör verilerinin tıbbi amaçlarla kullanılması veya herhangi bir hastalık veya durumu teşhis etmesi, tedavi etmesi, iyileştirmesi veya önlemesi amaçlanmamıştır.

Yüzme sırasında bilekten kalp atış hızı doğruluğu çok sınırlıdır veya bazı giyilebilir teknoloji Garmin ürünlerinde hiç çalışmaz. Garmin, giyilebilir cihazda bilekten kalp atış hızının etkinleştirilebileceği bir yüzme etkinliği profili olmadıkça, yüzme etkinlikleri için bilekten kalp hızının kullanılmasını önermez. Giyilebilir cihazın ürün açıklamasında, bilekten kalp atış hızının etkinleştirilmesine izin veren bir yüzme aktivitesi profili olup olmadığı belirtilecektir. Bilekten kalp atış hızının, bazı eski cihazlar için yüzme etkinliği profillerinde kasıtlı olarak devre dışı bırakıldığını unutmayın. Garmin, yüzerken en iyi kalp atış hızı doğruluğu için kalp atış hızı monitörlerinin uyumlu cihazlarla kullanılmasını önerir.

Bilek Tabanlı Pulse Ox Doğruluğu

Belirli Garmin giyilebilir teknoloji ürünlerinde Nabız Oksimetrisi (Pulse Ox) okumaları mevcuttur. Özelliğe erişilen herhangi bir zamanda kullanıcının periferik kan oksijen doygunluğuna (%SpO2) ilişkin bir tahmin sağlayabilir. Özellik, kullanıcı uyurken bir süre boyunca sürekli olarak takip edecek şekilde de ayarlanabilir. Belirli cihazlar için, kullanıcının rakım veya yükseklik görünümüyle birlikte gün boyunca periyodik olarak takip etmek için de kullanılabilir.

Yüksek derecede doğruluk sağlamak için her türlü çaba gösterilse de, hatalı ölçümlere neden olabilecek belirli sınırlamalar vardır. Kullanıcının fiziksel özellikleri, cihazın uygunluğu ve ortam ışığının varlığı okumaları etkileyebilir. Garmin, ölçümlerin özelliklerini iyileştirmek için zaman içinde cihaz yazılımı yayınlayabilir. Pulse Ox verilerinin tıbbi amaçlarla kullanılması veya herhangi bir hastalığı veya durumu teşhis etmesi, tedavi etmesi, iyileştirmesi veya önlemesi amaçlanmamıştır.

Aşırı hareket ve cihazın konumu okumaların doğruluğunu etkileyebilir. En iyi doğruluk için kolunuzu/sensörünüzü yaklaşık bir dakika sabit tutmanız önemlidir.